Mamy już projekt domu nowoczesnego i co dalej?

Projekty nowoczesnych domów parterowych to jedno, gdyż sam ich zakup jest dopiero początkiem. Jest to cześć pracy przygotowawczej przed rozpoczęciem budowy swojego wymarzonego zacisza domowego. Oczywiście wybór właściwego projektu jest niezwykle istotnym etapem, jednakże w celu przejścia do kolejnych, konieczne jest przebrnięcie przez szereg najróżniejszych formalności. Jak zatem w dużym w skrócie wygląda harmonogram budowy w praktyce?

Mamy już projekt domu nowoczesnego i co dalej?

projekty domów parterowych nowoczesnychNiezależnie od tego czy zdecydujemy się na gotowy projekt domu czy też postanowimy zlecić wykonanie projektu od podstaw architektowi, jest to dopiero początek naszej przygody z budową własnego lokum. Co zatem jeszcze nas czeka po drodze?

  • Gdy mamy już projekt domu, przychodzi czas na zakup działki.
  • Następnym krokiem jest uzyskanie wpisu i wyrysu z planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego lub też uzyskanie decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu.
  • Kolejnym etapem jest spełnienie wymagań zawartych w wydanej decyzji lub w wypisie z planu miejscowego.
  • Potem przychodzi czas na wykonanie adaptacji typowego projektu do postaci projektu budowlanego. Trzeba również uzyskać pozwolenie na budowę.
  • Na koniec trzeba wystąpić do urzędu w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Comments are closed.Blogi. Darmowe Blogi.